Knižní přírůstky II. – květen 2019

Pořád si říkám, že už tady mám pořádnou hromadu recenzních výtisků a že už by snad nic přijít nemělo… Ovšem jak to dopadne, když si tu něco objednáte, tam také, čeká se na dotisk, nebo až vyjde ještě druhý objednaný titul, a pak…? Pak vám to všechno přijde najednou. Takže nové přírůstky jsou právě tady!

Jako první přišla zásilka z Alpressu. Tam se na nic nečekalo a knížky dorazily hned po objednání. Skvělá rychlost, skvělé jednání, krásné knížky. Drahomíra – Důstojná sokyně kněžny Ludmily je další historická romance od Oldřišky Ciprové. I když tato autorka nepíše nějaká extra dobře historicky podložená díla, její románky jsou milé, dobře a svižně se čtou a baví od první stránky do poslední.

Lékařem v africkém pekle je pak kniha od lékaře Denise Mukwegeho, který žil v Kongu a viděl plno násilí a sexuálních útoků na tamní ženy. O svých zážitcích sepsal knihu. Nevím, co si od toho slibovat, ale hodně mě toho téma lákalo a na knížku jsem zvědavá.

Z nakladatelství Jota dorazil balík, který už jsem objednávala asi před měsícem a půl. Nějak se můj e-mail ztratil, ale nyní už na mě došlo a přišlo opravdu úžasné překvapení. Nečekala jsem, že mi Jota pošle obě knihy, protože jsou to skvosty!

První je Cestopis o návratech na Srí Lanku Sloni žijí do sta let od známého cestovatele Miroslava Zikmunda a jeho kolegů. Cestopisy jsem čas od času četla a bavily mě a ráda bych si zase nějaké přečetla. Tohle je určitě jedinečná volba. Už jen proto, že kniha vyšla ke 100.!!!! narozeninám zmíněného spisovatele.

Druhým pokladem je pak Bohemian Rhapsody – oficiální kniha k filmu, který v posledním asi půl roce bořil veškeré žebříčky v návštěvnosti i v opakované návštěvnosti filmů. Biografický film pojednával o životě legendárního a geniálního zpěváka skupiny Queen – Freddieho Mercuryho a zanechal kráter v srdcích většiny diváků – žen i mužů. Já jsem opravdu spíše knižní typ a filmy moc nesleduji a málokdy ve mně nechají nějakou hlubší stopu, ale Bohemian Rhapsody je opravdu výjimečný. I proto jsem po této knize zatoužila. A mám ji!!! Joto a Lucko – děkuji moooc!!!

Poslední zásilka byla z nakladatelství Kazda. Tam jsem si v novinkách vyhlídla knížku Zkuste to doma sami – kuchyně, která představuje 137 vychytávek, receptů a nápadů, díky kterým se dá ušetřit, ale hlavně zdravěji nahradit kupované. Hortenzie v zahradě je publikace, která mi vyrazila dech. Čekala jsem, že bude krásně zpracovaná. Ale překvapila mě velikost publikace a množství nádherných fotografií. Těším se, že se konečně dozvím, jak pěstovat své hortenzie a že mi konečně vydrží déle než jedno léto. Popř. ty, co mám od loňska a předloňska že mi vykvetou bohatě a včas. Ne až začátkem října, jako vloni.

Co říkáte na mé knižní přírůstky? Máte také doma některou z těchto knih? Zamilovali jste si Bohemian Rhapsody? A také patří hortenzie mezi vaše nejoblíbenější květiny?

Vaše Sabi

Napsat komentář