Veletrh v Havlíčkově Brodě a blogerská knižní setkání – Den první

Někomu to možná uniklo, jinému ne. Ve dnech 5.10. a 6.10. se konal již tradičně Knižní veletrh v Havlíčkově Brodu. Namotivovaná skvělým pražským veletrhem v květnu jsem se zúčastnila i tohoto. Jela jsem nejen za knihami, ale i za blogerkami, z nichž už dnes některé mohu označit za své kamarádky a spřízněné duše.

A jak jsme si veletrh užily, a kdo všechno tam byl?

Cesta vlakem s paní spisovatelkou Alenou Mornštajnovou

Na dlouhou cestu jsem se moc netěšila. Měla jsem sice v tašce novinku Radky Třeštíkové-Veselí, ale vstávala jsem před čtvrtou, takže jsem tušila, že budu unavená a moc toho nepřečtu. V Jihlavě jsem navíc měla docela dlouho čekat na další spoj. K mé velké radosti jsem se hned v čekárně potkala s paní spisovatelkou Alenou Mornštajnovou, která mě krásné překvapila -pamatovala si mě z besedy v Českém Krumlově na začátku léta. Vůbec jsem to nečekala, protože musí určitě potkat a poznávat neustále spoustu a spoustu lidí. O to víc mě to potěšilo.

Čekání uběhlo rychle, protože jsme si příjemně popovídaly a osobně mě pozvala na besedu na veletrhu.

Ubytování a cesta na veletrh

Na nádraží jsme se potkaly s Danuškou Goliášovou z kanálu Knížka, moje společnice a za chvilku dorazila i Šárka Fofoňková z blogu Můj knižní ráj a Kačenka Hutyrová z Knižního večírku. Vyrazily jsme hledat hotel. Ubytované jsme byly v hotelu Brixen, kde to Káťa se Šárkou znaly již z loňského roku. Dana měla hotel jinde, takže jsme se na pár hodin rozdělily a sešly zase až na veletrhu.

Překvapivě velký veletrh

Jelikož jsem od holek věděla, že tento veletrh je mnohem menší, než Svět knihy v Praze, neměla jsem nijak velká očekávání. Ani jsem nepočítala s tím, že budu nějak extrémně nakupovat knížky. Spíše jsem jela kvůli lidem a setkání. Byla jsem však velmi pozitivně překvapená i samotnou akcí.

Veletrh byl opravdu velký, a uvnitř kulturního domu Ostrov byl stánek na stánku. Převahu měla malá nakladatelství, pro které byl veletrh určen. Přítomný však byl i Dobrovský, Albatros, samozřejmě Host, Metafora a Domino, na které jsme se obzvlášť těšily. Nejen na knížky, ale i na setkání s Danuškou Konvičkovou, která má na starost komunikaci s blogerkami.

Potěšilo mě i setkání s nesmírně sympatickou a krásnou paní Luciou z nakladatelství Ella&Max.

Na tomto veletrhu jsme neobjevovaly jen knihy. Vidět a zakoupit jste mohli i Loutkové divadlo z papíru, různé výrobky chráněných dílen, nebo pohlednice, kalendáře i autorské tisky kreslířky Marie Brožové, která tvoří pastelkami a pod jejíma rukama vznikají neuvěřitelná, krásná a magická díla.

Beseda s Alenou Mornštajnovou

Ve čtvrt na pět jsme se rozdělily, Danuška Goliášová šla křtít novou knížku Danky Šárkové – Příběhy na lehátko, a my ostatní jsme vyrazily na besedu Aleny Mornštajnové o knize Hana. Sice už jsem příběh slyšela v Českém Krumlově, ale paní spisovatelka mluví tak poutavě, že ji můžu poslouchat pořád. Navíc jsem se zase dozvěděla i nějaké nové informace a detaily.

Na závěr procházka a skvělá večeře

Po besedě byla autogramiáda paní Mornštajnové u stánku Hosta, kterou jsme si nemohly nechat ujít. Pro tento okamžik jsem si zakoupila do sbírky další knihu autorky – Slepou mapu.
Po besedě jsme si ještě prošly zbytek veletrhu, především druhé patro. Tam byla opravdu maličká nakladatelství, a také Petrkov. Nakladatelství, které vydává nádherné knížky Pavla Čecha s jeho úžasnými ilustracemi. Neodolala jsem a koupila alespoň Nelince jednu mini knížečku o pavoukovi, kterou ale dostane až pod stromeček.

Pak jsme si udělaly krátkou procházku městem, okoukly místní kostelík a udělaly pár snímků v parku. Je moc krásný, ale bohužel ho opravovali, takže jsme z něj neviděly příliš.

Tuhle sem prostě nešlo nedat. Šárko, promiň. 😀

Ještě trochu Havlíčkova Brodu 🙂


Na večeři jsme šly do restaurace Salve na náměstí. Maso bylo trochu tužší, ale jinak byla večeře výborná, atmosféra krásná a personál velmi příjemný a ochotný.
Na večeři za námi dorazila i Danka Goliášová a skvěle jsme si ji užily. Nasmály jsme se, že jsme měly křeče ve tvářích.

První den v Havlíčkově Brodě byl opravdu krásný, maximálně využitý a utekl neuvěřitelně rychle.

0 komentářů: „Veletrh v Havlíčkově Brodě a blogerská knižní setkání – Den první

Napsat komentář