Moje knihovna *1

Krásný den!
Konečně jsem se dostala k tomu, abych začala zpracovávat to, co vám už tak dlouho slibuji a to je moje knihovna. Mám knihoven hned několik. Začnu tou největší, která stojí v obýváku. Bude k ní celkem šest článků, šest jednotlivých sloupců po sedmi policích.
Kromě této mám ještě knihovnu menší, takovou selskou na chodbě nad schodištěm, jednu v ateliéru – masérně a tam je také taková malinká police, kde je ještě pár knižních kousků, které jsem jinam už nezařadila.
Možná se podle fotek budete divit, proč nezačínám na kraji. Vysvětlím… Začala jsem úmyslně sloupcem, na kterém jsou knížky nejvíce stálé, nepřemisťuji je, nepřidávám ani neubírám a tak je pro první článek nejvhodnější.
————————————————————————————————————————–
Nejvyšší polici tvoří poklady z nakladatelství Jota, převážně historické romány. Středověká série s lékařkou Adélií od Ariany Franklinové, dále novověká série s Gabrielem a Harriet od Imogen Robertsonové, poté dva nádherné historické romány od Elizabeth Fremantleové a konečně young adult knihy – Sirotčinec slečny Peregrinové, Ve stínu černých ptáků a dvě knihy ze série Asylum.

Následuje police s romány mého oblíbeného autora – Vlastimila Vondrušky. Přemyslovská epopej I-IV., dále román Mezi tiárou a orlicí a kratší román, který myslím byl také hraný jako divadelní hra – Ještě že nejsem kat. Poslední knížečka je vlastně úplně první, kterou jsem od pana Vondrušky vlastnila – Významná sídla české šlechty.

I následující police patří panu Vondruškovi. Jsou zde knihy ze série Hříšní lidé Království českého, kde je hlavním hrdinou můj milovaný Oldřich z Chlumu.

Stále ještě zůstáváme u nakladatelství Moba. Dvě historické série od Františka Niedla – první je o Hynku Tasovi z Boru, druhá o platnéři Lukášovi. Další je série Mocní a ubozí Markrabství moravského od Nadi Horákové.
Dvě knížky položené navrch jsou rovněž historické romány, První je Prokletí lipovského dvora a druhá V erbu lvice, román o Zdislavě z Lemberka (ta jediná není z Moby).

Následuje polička, kde mám samé kuchařky. Nebudu je vyjmenovávat, myslím, že jde z fotky poznat, o co tam jde. Tak případně mrkněte více zblízka. 🙂

Tahle police je trochu tajemná… 🙂 Jsou v ní skoro samé srdeční záležitosti. První je sebrání spisů rytíře Jana Jeníka z Bratřic, což jsou lidové písně a říkadla místy hodně košilaté, až přisprostlé. Bohužel, první díl jsem zatím nesehnala… Další jsou Pražské pověsti od Popelky Biliánové, následuje nová knížka z Levných knih o kaplích, kostelích atd., mluvila jsem o ní v posledních přírůstcích. 🙂 Pak tu je také knížka o mém oblíbeném chotěšovském klášteře, historická monografie o Janu Smiřickém, Panská sídla jižních Čech od Daniela Kováře a konečně má sbírka Kytic Karla Jaromíra Erbena, zatím hodně malinká. 🙂 Když se psalo c.k. je unikátní kousek, se kterým jsem pracovala a pracuji především při psaní o Českých Budějovicích na přelomu 19. a 20. století a poslední kousek je fotoalbum, kde mám takové ty nejvíce srdeční fotky. 🙂

V nejníže umístěné polici, kam není moc vidět, jsou knížky, které se mi nevešly, nebo nehodily nikam jinam. Většinu jsem přečetla, ale také ne všechny. 13. komnata milenek a její druhý díl jsem kdysi dostala od manželovi maminky a přiznávám, že jsem se zatím nějak nedostala k přečtení. Angeliku a dvě knížky od Kathleen E. Woodiwis jsem četla kdysi dávno, kdy jsem hltala historické romance. Ostatně, ještě jich u mě dost uvidíte. 🙂 
Knížky Rhondy Byrne jsem kdysi hltala, teď už to vidím o dost střízlivěji a Andělé byla publikace, která mě kdysi dávno zaujala, ale poté nijak nenadchla. Katedrála moře je úchvatný historický román, bohužel poškozený, protože si ho chtěl přečíst i Baronek a Statečné srdce jsem četla loni v létě a hodně mě zklamalo. Poslední je soubor odborných historických článků o dějinách bankovnictví, které mě hodně zajímají a chtěla jsem o tom psát rigorózní práci, ze které bohužel sešlo.
Navrch jsou uloženy Strážci dnů, konspirační román, který mě opravdu hodně bavil, Kanibalové, které jsem koupila manželovi a Pohanská kniha mrtvých, která mě jednou zaujala v Levných knihách a ještě jsem se k ní nedostala.

A to je pro dnešek vše. 🙂
Napište mi, jestli jste některé knížky četli a jak se vám líbily. Těším se na vaše komentáře. 🙂

Vaše Sabi!

0 komentářů: „Moje knihovna *1

  1. Ty bile knihovnicky maji taky neco do sebe. Ty knihy v tom paradne vyniknou. Ale jelikoz mam cely pokoj v hnede, tak je nemuzu mit jine… Mas to moc pekne a pekne knihy 🙂

  2. Bílou knihovnu z Ikey jsem poprvé viděla u kamarádky, i když trochu robustnější typ. Ten by se mi do obýváku nevešel. A hlavně cena celé téhle veliké knihovny byla kolem 5500.- 🙂

Napsat komentář