Konvice, Konvičky, čajníky… Má neknižní vášeň….

Dnes se s vámi pomocí fotočlánku podělím o jednu mou vášeň a tou jsou konvičky. Miluji totiž čaje ve všech možných podobách, ať už porcované v sáčcích, protože těch se v poslední době dá sehnat čím dál více v rozmanitých chutích a kvalitách, stejně jako čaje sypané. A tak mám všude po bytě, v kuchyni, obýváku, v knihovně samé plechovky s čajíky, konvičkami, hrnečky a byliňáky a podobně.
Nafoceno jich mám zatím pár, abych vás hned nezahltila celou sbírkou.
Udělejte si k prohlížení třeba nějaký dobrý aromatický čaj a vychutnejte si fotky. 🙂

 Sice na tom nejsem tak dobře, jako má kamarádka, která si nejvzácnější kousky dovezla ze vzdálených zemí, ale mám je i tak ráda. Moje konvičky jsou všechny kupované v Čechách, protože i když jsme byli v Turecku, na žádný krámek, kde by byly vyloženě konvičky jsem nenarazila. Z Turecka jsem si dovezla dva hrnečky na shalep, ale ty vám nafotím někdy jindy.
Mezi ty nejhezčí a nejoblíbenější patří tato červená sada a pak ta černo – červená hned pod ní….

Na poličce mám jeden zajímavý skleněný kousek – draka co sežral princeznu! Je to lampička, do které se dá nalít olej, ale zatím jsem neměla to srdce sežranou princeznu ještě utopit. Lampičky a svíčky jsou totiž má druhá úchylka, po konvičkách a čajích. A samozřejmě po čtení, které je ovšem vždy na první místě.

Detail sežrané princezny – byla to opravdu kráska. 🙂

A ještě konvičky menší, takové ty co jsou 3 v 1 – Konvička, šálek a podšálek. Moc je nepoužívám, protože pro mou potřebu jsou příliš malé…
Nicméně většinu mi nakoupila babička, která ráda nakupuje v našem nýřanském krámečku s čajíky. 🙂

A ještě pravý opak – tento hrnek/c má velikost nočníku a je zase až příliš velký. Ne snad objemem, ale špatně se drží a ještě hůř se z něj pije, takže občas používáme na čaj pouze konvici…

0 odpovědí na “Konvice, Konvičky, čajníky… Má neknižní vášeň….”

  1. Ted se me oci kochaly tvymi nadhernymi konvickami na caj:-) Ja jsem take cajomil vseho druhu a to same plati o svickach a aroma lampickach:-)Tve konvicky jsou nadherne !
    Krasny zbytek nedele , Jana.

Napsat komentář