Strašidýlko Stráša okouzlí děti i dospělé. Poslechněte si ho jako audioknihu

Od Aleny Mornštajnové jsem četla Hanu, která se mi moc líbila. Knížky pro děti nyní zahrnují část mého čtenářského života. Tudíž jsem si chtěla přečíst i Strašidýlko Strášu. Byla jsem vážně zvědavá, jak se autorka popasovala s příběhem pro děti. Strášu jsem nakonec poslouchala jako audioknihu a byla jsem nadšená. I když jsem dospělá a audiokniha je určena především dětem, byl to zážitek, jako bych sledovala divadelní představení.

Recenze:

Stráša je malé strašidýlko pocházející ze strašidelné rodiny. Maminka pracuje jako bílá paní a zjevuje se hlavně na cimbuří. Tatínek je bezhlavý rytíř. No a Stráša? To je zatím malý kluk, který by rád chodil do školy, ale rodičům se to moc nezamlouvá. A navíc, na to, že je Stráša strašidlo, je vážně dost bojácný…

Jednou se ztratí jeho kamarádka- kočka Luisa. A Stráša se rozhodne, že ji vypátrá a zachrání. Není na to sám. Pomáhá mu v tom kamarádka Helenka a také kastelánův syn. A aby byl jejich pátrací tým dokonalý, doplňuje ho ukecaný starý papoušek.

Audiokniha Strašidýlko Stráša je namluvená hned několika herci. Každá postava v příběhu má jiný hlas, což je určitě pro děti skvělé. Já jsem až dosud takto namluvenou audioknihu neposlouchala, takže mi ze začátku trvalo, než jsem si zvykla. Nakonec jsem musela uznat, že je to geniální. Máte-li na poslech klid a dostatek fantazie, je to, jako byste sledovali divadelní představení.

Hlas vypravěče byl klidný a velmi příjemný. Největší posluchačský zážitek mi však přinesla kočka Luisa, která mi přišla neskutečně namyšlená až protivná, a papoušek, který byl namluven naprosto brilantně.

A příběh samotný? Výborně vymyšlený, propracovaný a opravdu mě bavil. Děti ocení, že Stráša, i když žije na hradě, je téměř jedním z nich, a dospělí ocení autorčin humor, kterým hýří při svých besedách a v této knize jako bych ji slyšela.

Hodnocení: 100%

Audioknihu Strašidýlko Stráša zakoupíte na stránkách Audioteka.cz, kde si můžete stáhnout i ukázku.

Napsat komentář