Novinky v Audiotéce 3/2018

Je tady duben a s ním nový článek o novinkách v audioknihách. Já jsem za minulý měsíc při psaní tohoto článku musela hned dvě z novinek vyzkoušet a už teď vím, že ani tentokrát to nebude jiné. Už mám jednu audioknihu vybranou, uvidíme, co mě zláká dál. 🙂

George R.R.Martin – Divoké karty
Audiokniha podle románu jednoho z nejznámějších autorů fantasy – G.R.R. Martina, od něhož snad každý zná ságu Hra o trůny. A to i ti, kteří fantasy běžně nečtou.  Divoké karty jsou příběhy z alternativní minulosti, v níž Zemi v roce 1946 zasáhne mimozemský virus, který všechny přeživší obdaří různými podivuhodnými silami.
Audioknihu namluvil Michal Stalmach.

Anotace:
Divoké karty #1

Jedni jsou Esa – ti, kteří mají vylepšené vlastnosti. Druzí jsou Jokeři – ti, kteří jsou postiženi různými tělesnými a duševními vadami. Celou sérii Divokých karet zaštítil svým jménem George R. R. Martin, ale představí se nám v nich i jiní mistři fantastické literatury, jako je Roger Zelazny, Howard Waldrop nebo Lewis Shiner.Dave Eggers – Kruh

Nyní se přesuneme ke společenské próze a audioknize Kruh od Davea Eggerse. Jedná se o román z blízké budoucnosti, v níž je pionýrem pokroku společnost Circle. Klíček k blahobytu je podle ní maximální otevřenost a transparence na síti. Jeden čas se tato kniha prohnala blogosférou, takže pozorní čtenáři jistě tuší, o čem je řeč. 
Audioknihu namluvil Radek Valenta.

Anotace:
Hlavní hrdinka Mae Hollandová získala svou vysněnou práci v Kruhu, největší internetové společnosti a sociální síti na světě. Otevřely se jí tak dveře do světa luxusu, skvělých restaurací a nejmodernějších technických vymožeností. Zaměstnanci Kruhu jsou smetánkou, nosí nejkvalitnější oblečení, stojí u zrodů trendů a svými nápady vylepšují svět. Kniha může být chápána jako varování před přílišnou otevřeností a sdílením osobních informací na internetu. 


Vlci z Cally  (Temná věž – 5. díl) – Sthepen King

Vlci z Cally je dílo z pera jednoho z nejznámější a nejproduktivnějších autorů – Stephena Kinga, kterého známe hlavně jako tvůrce skvělých hororů. King však píše i fantasy a Vlci z Cally ze již pátý díl ze série Temná věž, kterou King píše již od studentských let.

 Audioknihu načetl Libor Terš.
Anotace:
V tomto díle se Ronald i se svou Ka-tet opět vydává na cestu za Temnou věží. Překvapí je ale vesničané z nedaleké Cally a požádají je o pomoc. O pistolnících z rodu Eldova je totiž známo, že žádost o pomoc neodmítají. Vesnici sužují nájezdy „vlků“, které se konají každých 21 let. Při těchto nájezdech vlci vždy unesou od jednoho ze všech dvojčat, kterých se v Calle rodí požehnaně. Roland zjistí, že farář z vesnice pod podlahou schovává Černou třináctku. K tomu všemu si čas dělá, co chce. Dny už nebývají tak dlouhé jako předtím, a i malé zdržení může zmařit putování za Temnou věží.


Jo Nesbo – Macbeth
Macbeth od Jo Nesboa je považován za vrcholné thrillerové dílo tohoto autora. Vznikl na motivy klasické Shaespearovy divadelní hry. 
Audioknihu načetl Václav Neužil.

Anotace:
Norský král detektivek Jo Nesbø v očekávané novince Macbeth ukazuje, jak hra o moc, nenasytnost a temná zákoutí lidského jednání a mysli dokáží ovlivňovat a ničit životy… A činí tak strhujícím způsobem, který čtenáře zcela pohltí – tak jak to dokáže jen on.

„Macbetha“ inspirovala hra Williama Shakespeara, kterou Nesbø vnímá jako „thriller o boji o moc, odehrávající se v pochmurných noirových kulisách i v temnotě paranoidní lidské mysli“.

Macbeth je nejlepší policista, který kdy vedl policejní oddělení jednoho severského města. Jeho cílem je vyčistit město od korupce a pomáhat lidem z drogové závislosti. Macbeth je ovšem také bývalý feťák a podlehnout drogám je snadné. Moc, peníze a respekt, to všechno má, ale chce ještě víc. A neváhá pro to i zabíjet. Dá se ospravedlnit zlo a vraždy jako služba veřejnosti?

Robert Vlach – Na volné noze
Audiokniha Na volné knize má podtitul Podnikejte jako profesionálové. Už název napovídá, že kniha Roberta Vlacha nebude pro každého. Jedná se o literaturu faktu a zároveň jakousi příručku pro ty, kteří chtějí podnikat, nebo již podnikají a chtějí dosáhnout lepších úspěchů bez co nejmenšího počtu chybných kroků.
Audioknihu namluvil Petr Hanák.
Anotace
Podnikáte na sebe? Anebo s tím chcete teprve začít? Nechte si poradit od nejpovolanějšího. Robert Vlach, známý podnikatel a konzultant, vám ve své komplexní knize o podnikání nezávislých profesionálů na volné noze (tzv. freelancerů) poskytne přesně ty informace a zkušenosti, které potřebujete pro svůj úspěch a růst.

Kniha těží ze zkušeností stovek profesionálů z desítek oborů a nabízí osvědčené know-how pro podnikání na volné noze – základy pro prvopodnikatele, nejlepší praktiky a kariérní strategie, ale také pokročilé nástroje, které ocení i profíci s desetiletou praxí. Kniha tak pokrývá celé dlouhé období rozvoje podnikání, od zkusmých krůčků a začátečnických chyb přes náročné první roky až po plně zavedený osobní byznys postavený na odbornosti a dobrém jméně.

Nečekejte však žádný recept na rychlý úspěch. Robert Vlach je na volné noze dlouhých 17 let a jako zakladatel úspěšného portálu navolnenoze.cz vyslechl nespočet podnikatelských příběhů s dobrým i špatným koncem, z nichž mnohé uvádí jako příklady. Ukazuje klady i zápory podnikání a doporučuje bezpečné, pomalé strategie úspěchu pro lidi, kteří jdou se svým jménem poctivě na trh a chtějí se vyhnout chybám i slepým uličkám.


B.A.Paris – V pasti lží
Myslím, že autorku B.A.Paris rovněž nemusím dvakrát představovat. Mnoho čtenářů nadchnul už její předchozí thriller a tak se těšili na další. Ten se jmenuje V pasti lží a momentálně je k dispozici rovněž jako audiokniha namluvená Evou Novotnou.
Anotace:
Cass si konečně dala svůj život do pořádku, je šťastně vdaná a pracuje jako učitelka. Jedné deštivé noci se ale na neosvětlené lesní cestě stane něco, co jí převrátí život naruby. Paralyzovaná výčitkami zapomíná, kde nechala zaparkované auto, jestli si vzala prášky nebo že si domluvila schůzku. V hlavě má jen zmatek a mrtvou ženu, kterou možná mohla zachránit. Je blázen? Nebo si s ní zahrává její mysl?


František Kotleta – Rázová vlna
Další audiokniha, která mě zajímá, je opět od českého autora Františka Kotlety. Je to Rázová vlna, třetí díl fantasy trilogie. Kotleta je považován za mistra akční fantastiky a tato trilogie je bestseller. Samozřejmě neznám první dva díly, takže musím začít od začátku, ale tuto audioknihu mám rozhodně v pořadí.
Čte Borek Kapitančik
Anotace:
Postapokalyptická trilogie #3

Válka skončila. Zbyla jen vzpomínka v podobě zničené planety, na jejíž povrch dopadly stovky jaderných hlavic. Starý svět zmizel a ten nový je jiný – divoký, nemilosrdný, radioaktivní… V jeho troskách řádí měnitelé – nájezdníci, dobyvatelé a hlavně kult, který shromažďuje atomové bomby k jednomu velkému konečnému odpálení. Věří totiž, že Bůh chtěl zničit svět, ale něco se zvrtlo a je třeba dokončit rozdělanou práci za něj.

Ale je pár lidí, kteří nukleární zimu nechtějí. Jsou to ti, kteří si pamatují staré časy a věří na nové začátky a v to, že tento svět stojí ještě za záchranu. „Je to naše práce, protože v tomhle posraným světě je to vždycky naše práce. Nezbyl už totiž nikdo, kdo by to mohl udělat za nás,“ říká plukovník Michálek.

Georg R.R. Martin – Píseň ledu a ohně
A teď pozor!
Říká se, že to nejlepší se má nechávat na konec. A tak jsem vám dnes na závěr nechala absolutní bombu! Kompletní epickou ságu G.R.R.Martina, která se stala předlohou pro seriál Hra o trůny
Audiokniha má neskutečných 267 hodin a 38 minut a načetl ji František Dočkal.
Jo, tohle bych si poslechla vážně ráda. Jen si říkám, jestli mám opravdu tolik času. Dělat někde osm hodin denně, kde bych mohla poslouchat, tak do toho jdu. Zatím o tom budu vážně přemýšlet!
Anotace:
Souborné vydání obsahuje všechny dosud vydané díly: Hra o trůny, Střet králů, Bouře mečů, Hostina pro vrány a Tanec s draky.

Ve světě, kde léto může trvat desítky let a zima celý život, vzrůstá nepokoj. Železný trůn Západozemí přitahuje bezpočet mocných, leč jeho jako břitva ostré hrany mohou být i smrtelnou pastí. Ve hře o trůny všichni touží vyhrát. Netuší, že bouře jejich mečů je pouhou dětskou šarvátkou ve srovnání s tím, co je před nimi. Deset let dlouhé léto pokoje a hojnosti se chýlí ke konci a jako zuřivá bestie se neodvratně blíží krutá, mrazivá zima. A na severu, tam za ochrannou Zdí, se mezitím houfují nadpřirozené síly temnoty.

Tak co? Vybrali jste? Já si určitě koupím audioknihu V pasti lží, ta mě láká asi nejvíce. Také uvažuji o audioknize Na volné noze, ale zase si říkám, že tu bych možná lépe využila v klasické papírové podobě. No a Píseň ledu a ohně… Aaaaach. Asi nemusím psát víc. 🙂
Všechny zmíněné audioknihy koupíte na stránkách Audiotéky.cz.

Vaše Sabi!Napsat komentář