Linda Greenová – Až tady nebudu (audiokniha)

 

Používáte Facebook? Představte si, že by se Vám na Vašem timeline začaly zobrazovat zprávy, které se teprve stanou. To trochu nahání strach. Až tady nebudu je další psychologický román od Lindy Greenové s trochu mysteriózní zápletkou.

Název: Až tady nebudu

Délka: 10 hodin 54 minut

Autor: Linda Greenová

Interpret: Andrea Elsnerová, Lucie Kožinová, Aleš Procházka

Kategorie: Detektivky, thrillery

Vydavatel: AudiotékaBookmedia

Recenze:

Hlavní hrdinkou románu Až tady nebudu je Jess Mountová, které je něco málo přes dvacet let. Žije se svým tátou a má za sebou nemilou zkušenost se smrtí své matky před pár lety. Jednoho dne si kontroluje zprávy na svém Facebooku a nemůže pochopit, na co se to dívá. Na jejím timeline se objevila zpráva o její smrti, která je však datována o 18 měsíců později. Při pokusu ukázat zprávu své kamarádce, je zpráva pryč. Co to má znamenat? Přichází snad o rozum? Nebo je to varování? A od koho?

Zprávy se objevovat nepřestanou. Naopak zobrazují se stále nové a Jess získává stále jasnější představu o tom, co její smrti předcházelo. Snaží se zvrátit svůj osud. Když se ale na facebooku objeví i fotka jejího syna, kterého zatím ani nepočala a do kterého se okamžitě zamiluje, stojí před dilematem. Má se snažit zachránit sebe i za cenu toho, že se její chlapeček nikdy nenarodí?

Musím říct, že do této audioknihy jsem se zaposlouchala okamžitě od prvních vět. Nejen, že je skvěle namluvená, ale příběh Vás prostě strhne. Jess je sympatická mladá žena, která se musela poprat s nepřízní osudu. Neubráníte se tomu držet jí palce, aby všechno dobře dopadlo.

Jsem realista a trochu mě zlobila nadpřirozená linie příběhu. Celou dobu jsem v duchu hledala reálné vysvětlení toho, co se Jess děje. Ačkoliv jsem brzy začala tušit, jakým směrem se příběh ubírá, až na závěr si člověk uvědomí celý rozměr poselství, který sebou román Až tady nebudu přináší.

Pokud nemáte velkou zkušenost s poslechem audioknih a rádi byste to zkusili, troufám si tvrdit, že tahle knížka by Vás mohla i poslechově zaujmout.

Hodnocení: 90 %

Audioknihu Až tady nebudu zakoupíte na stránkách Audiotéky nebo v mobilní aplikaci Audiotéka.

Napsat komentář