Audiokniha: Remigiusz Mróz – Nenalezená

Posledních 14 dní mi hlavně v autě dělala společnost audiokniha Nenalezená, kterou napsal polský autor Remigiusz Mróz. Pokud máte rádi psychologické thrillery, mohlo by Vás zajímat, jak se mi tato kniha líbila.

Délka: 10 hodin 12 minut

Autor: Remigiusz Mróz

Interpret: Zbigniew KalinaZuzana Truplová

Kategorie: Detektivky, thrillery

Vydavatel: AudiotékaBookmedia

Hlavní hrdina Damian Werner požádal svoji dlouholetou partnerku Evu, kterou znal už od dětství, o ruku. A právě tento den se stalo něco, co navždy změnilo jejich životy a jejich krásně naplánovaná budoucnost se stala minulostí. Snoubenci se stali obětmi napadení. Eva byla brutálně znásilněna a Damian zbit do bezvědomí. Když se probral, Eva byla pryč. Zmizela.

Uběhlo deset let a Damian přesvědčený, že už se s Evou nikdy nesetká, pouze přežívá. A najednou se objeví její náhodně pořízená fotografie na sociálních sítích. A pak další. Tentokrát fotografie, kterou Damian sám vyfotil těsně před Eviným zmizením a nikomu ji od té doby neukázal. Kdo se za tím skrývá a je možné, že je Eva stále naživu? A jak dobře ji vlastně Damian znal? Více nám anotace ke knize neprozrazuje a ani já Vám z děje více neprozradím, abych Vás neochudila o napětí. Snad jen to, že se autor knihu rozhodl napsat, aby poukázal na problém domácího násilí, jehož se muži dopouštějí na ženách a čeho jsou ženy schopny, když chtějí ochránit někoho blízkého zejména své vlastní dítě.

Audioknihu Nenalezená namluvila dvojice interpretů Zbigniew Kalina a Zuzana Truplová. Mužský hlas se střídal s ženským, oba se poslouchali dobře. Do děje jsem se dokázala dobře zaposlouchat a opravdu jsem byla zvědavá, jak to nakonec dopadne. Jednotlivé části byly dobře členěny, končily vždy v tom nejlepším, takže mě to popohánělo poslouchat dál. Hudební předěly ladily s atmosférou děje. Problém mi trochu dělaly dost brutální scény, které jsou typické pro severské thrillery. Ostatně k severským autorům je Mróz v komentářích přirovnáván. I když jsem něco správně předvídala, závěr byl hodně překvapivý až překombinovaný. Přišlo mi, když jsem se z doslovu dozvěděla, že cílem knížky bylo upozornit na násilí na ženách, že k tomu byla použitá dost krkolomná cesta. Tím rozhodně nechci knížce upřít napínavost a schopnost vtáhnout do děje.

Text: Jana Hlinecká

Hodnocení: 85 %

Audioknihu Nenalezená zakoupíte na stránkách Audiotéky.

Napsat komentář