Audiokniha: Arnošt Vašíček – Ztracená brána

Arnošt Vašíček je tak trochu český Dan Brown. Píše detektivní příběhy s mysteriózní zápletkou a šikovně do toho míchá zajímavosti z české historie, konspirační teorie, symboliku a plno dalších tajemných témat. Ztracená brána je další z případů komisaře Sumary a inspektorky Šímové, které můžete znát i z televizní obrazovky. Ztracená brána není žádná novinka, o čemž svědčí i její zfilmování. Nově však byla natočena jako audiokniha, a tak jsem si ji s radostí poslechla.

Název: Ztracená brána

Délka: 6 hodin 54 minut

Autor: Arnošt Vašíček

Interpret: Tomáš Jirman

Kategorie: Horory a mystika

Vydavatel: Arnošt VašíčekMysteryfilm

Typ: Audiokniha

 

Recenze:

Hlavními hrdiny Vašíčkova mysteriózního románu s hororovými prvky je komisař Sumara a jeho kolegyně inspektorka Šímová. Vyšetřují podivnou smrt muže nalezeného ve sklepení jednoho činžovního domu. Byl totiž nalezen za velmi podivných okolností. Malý chlapec nedlouho před tím zahlédl v témže místě podivného chlupatého tvora s nelidskými údy, a navíc se na místě činu našel list rostliny, která jako by nebyla z tohoto světa.

Autor rozehrál napínavou zápletku, kterou okořenil problematikou smrti kněžny Ludmily a zajímavými teoriemi kolem její vraždy a hlavně pachatelů, který měli čin spáchat. Tím dostal na scénu další postavy – vědce, kteří měli k problému co říci. Nechyběl kromě nich ani čtenářům a divákům Vašíčkových knih a filmů známý Runa. Vědec, který byl jednou z hlavních postav předchozího dílu Ďáblova lest.

Zatímco Ďáblova lest byla inspirována slavnou Ďáblovou biblí, ve Ztracené bráně autor čtenáře seznamuje s Vojnichovým rukopisem a jeho vznikem, tvůrcem a možnými odkazy na Čechy a hlavně Prahu.

Čtenáři/posluchači si tu užijí plno napínavých okamžiků i honiček v podzemních chodbách Prahy, dozví se plno zajímavostí z historie a symboliky českých i trochu světových dějin a zjistí, že Praha je skutečně magické místo, které stojí za návštěvu.

I když Arnošta Vašíčka znám už dlouho, vždy jsem jen viděla jeho filmy a seriály. Až dosud jsem nečetla žádnou z jeho knih. A tak jsem si chtěla vyzkoušet alespoň audioknihu. Namluvil ji Tomáš Jirman a musím přiznat, že z jeho přednesu jsem byla značně rozpačitá. Možná to bylo tím, že znám představitele hlavních hrdinů a přednes pana Jirmana mi k nim neseděl. V určitých chvílích mi jeho styl až lezl na nervy a rušil při poslechu jinak naprosto skvělé a napínavé audioknihy. Škoda. Někdy se prostě stane, že i když je dílo výborné, přednes se k němu prostě nehodí. A toho je bohužel přesně takový případ.

Hodnocení: 89%

Audioknihu Ztracená brána nebo její ukázku můžete stáhnout na stránkách Audiotéka.cz.

Napsat komentář