Svět knihy – Praha 2019 – Knižní úlovky

Krásnou neděli!

Druhá část mých dojmů ze Světa knihy se bude týkat knih – jak jinak. Tentokrát těch, které jsem dostala, nebo ukořistila koupila. Na to, že jsem letos jela s tím, že nehodlám utrácet (nepíšu tohle náhodou pokaždé?), jsem se nakonec pěkně rozšoupla. I když, nebýt jedné docela dost drahé knížky a nesetkat se osobně s paní Alenkou Mornštajnovou, nebylo by to nakonec tolik. Tak pojďme na to. 😊

Dárky dárky dárečky 😊

Sice jsem avizovala dopředu, že knižní dárky bych letos zrušila – jak z finančních důvodů, tak časových (protože prostě nestíhám vůbec číst své knížky, že jo…), ale děvčata si vůbec žádné mé zprávy nevšimla. Takže zatímco já vezla jen malé pytlíčky s mýdélky a čaji, ony mě zahrnuly hromadou knížek.

Od Kačenky jsem dostala další Tess Stimson do sbírky, tentokrát knížku Kdo miluje nejvíc. Od Šárky Johanu, a dvě knihy od Daphne du Maurier – Hospoda Jamajka a Ptáci a jiné povídky. Daphne je moje oblíbenkyně a také současnice Agathy Christie. Já od ní zatím četla tři knížky, a na těchto jsem se domluvila se Šárkou, která je vyřazovala z knihovny. Byla jsem rozhodnutá je zaplatit, což Šárka odmítla. Šárce se za ně revanšuji později, třeba hrnečkem z mého e-shopu. 😊

Na závěr jsem si nechala Danušku Goliášovou. Od ní jsem totiž dostala pořádnou bichli – Vilu na Sadové od Richarda Sklenáře, což je válečný román a Danušce se líbil. A já ji mám už hezky dlouho na wishlistu. Mám z ní ohromnou radost, jen teda ta velikost mě šokovala. Kdy ji přečtu???

Danuška přivezla i hromadu dalších dárečků, dostala jsem luxusní bonbony, záložku, děti knížky, omalovánky, bublifuk, naše malá parádnice i náramek, šáteček a šampón… No úžasný balíček plný dárků. Až se stydím, za ten můj prťavý dáreček. Já jsem Danušce dovezla i hrnečky z mého obchůdku, které si přála. Měla je objednané, ale účtovala jsem jí nakonec jen jeden. Tak aspoň má ode mě ještě jeden takový skorodáreček. 😀

Úlovky z Euromedie

Nejvíce knih jsem nakoupila (a určitě nejsem sama) v Euromedii. Mají vždycky naprosto úžasné slevy a popravdě řečeno, vědět, že můžu utrácet víc, tak bych odvezla minimálně ještě jednou tolik. Bylo tam plno knížek, které bych si ještě vzala, ale mám jen jeden život a určitě bych to nebyla schopna přečíst.

Koupila jsem dvě stejné knížečky jako dárky pro děti švagrové – Moje první modlitbičky, pak dva dárky pro babičku – Neznámá známá Hana Vítová a Pan Werich z Kampy, které napsali Jiří a Ondřej Suchý. A pro sebe jsem ulovila Hanu Benešovou od Petra Zídka a Dům u ústí řeky od Victorie Jones, po které už jsem toužila opravdu hodně. 😊

Okouzlující Alpress

I na stánku Alpressu bylo plno lákadel – jak v novinkách, tak ve slevách. Nakonec jsem se ale ovládla a koupila jen dvě paperbackové knížky Vábení pouště a Tajemnou legendu Mayů. Obě vypadají úžasně, romanticky a dobrodružně a myslím, že to bude takové to typické čtení z Alpressu – romantika, exotické prostředí, tajemno a dobrodružství.

Obhajoba pastelky a Zakleté víly

U kreslířky a umělkyně Marušky Brožové jsem tentokrát udělala největší útratu. A myslím, že nejen já. Využila jsem totiž slevy a koupila si její nádhernou knížku Zakleté víly, která obsahuje příběhy o cestách žen za osvobozením tvůrčí podstaty. Ve vlaku už jsem stihla jednu povídku přečíst a je to přesně moje krevní skupina. Knihy o volnosti, tvůrčím procesu, o změně myšlení… Nejraději bych se na ni vrhla hned, ale chci si ji užít. Takže si přečtu každý měsíc jednu povídku, abych pak měla po zbytek dní o čem přemýšlet a mohla se dostatečně těšit na další měsíc!

A samozřejmě jsem tam nakoupila i nějaké pohledy, které zase s láskou rozešlu přátelům – převážně z knižního světa. 😊

Tiché roky Aleny Mornštajnové

O tom, jak si mě (opět) paní Mornštajnová na veletrhu sama našla a šla mě osobně pozdravit a pozvat na svou besedu, už jsem vám psala v minulém článku. Už jen proto jsem ráda, že jsem nakonec jela až posledním vlakem a zůstala déle. Mohla jsem si tak nejen poslechnout úryvek z knížky Tiché roky (a samozřejmě si je hned koupit), který paní spisovatelka sama četla, ale dozvědět se něco víc o vzniku knížky a ukořistit do ní další věnování a podpis přímo od paní Mornštajnové, čehož si nesmírně vážím. Tiché roky už bydlí u mě doma a momentálně je tahám všude s sebou, protože je aktuálně čtu a ani při tom nedýchám!

 

A to je vše…. Je toho pěkná hromádka a vážně netuším, kdy to všechno přečtu. Ale moc se mi to líbilo a jsem maximálně šťastná, že jsem jela. Příští rok už snad vyjde více dní a více času na besedy a setkání s autory. (To ale myslím, také říkám pokaždé…)

Vaše Sabi 😊

8 odpovědí na “Svět knihy – Praha 2019 – Knižní úlovky”

    1. Ale jo, jen se nebraň. 🙂
      A koukej sebou hodit, ať se můžu kouknout na Tvůj článek. V té Tvé hromadě nešlo pořádně ani zjistit, co jsi všechno ulovila. Těším se, až si to v klidu přečtu u Tebe na blogu. 😀

  1. Děkuji za to že jsi má kamarádka . A protože jsem taky maminka snažím se myslet na děti. Jsou pro nás nadevše. Pokud měly radost pak já ji mám jestj větší. Moc děkuji za krásné dárky od tebe. A hlavně za to že jsi.💓💓💓💓💓💓💓💓💓💓💓💓💓

    1. Danuško, já ani nevím, co na to napsat. Mám v očích slzy. Jsem strašně ráda, že Tě znám a že si tak rozumíme. Děkuju!!!

  2. 🙂 Tomu se říká telepatie: zrovna mám otevřený Tvůj blog, že konečně budu reagovat na články a ejhle, Ty mě předběhneš a vyskočí na mně Tvůj komentář u Adélky 🙂 Svět knihy sis užila, člověk se potřebuje občas vyskytnout mezi podobně postiženými. Už teď se těším na příští rok!

Napsat komentář